MANYETİK KONTAK-REED SWITCH

Manyetik alan ile (mıknatıs yaklaşması ile) aktive olan manyetik kontaklar, devreyi açarak veya kapatarak, tasarlanmış olan işlevlerini gerçekleştirir. Doğru şartlarda kullanıldığında yüksek güvenilirlikte ve yüksek hassasiyette çalışabilmektedir.

Aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi oldukça geniş bir sektöre hitap eden manyetik kontaklar, genel olarak pozisyon belirleme, düzey belirleme gibi otomasyona yönelik daha birçok farklı alanlarda da kullanılabilmektedir.

Diğer indaktif, kapasitif ve ultrasonik sensörlerin tersine reed sensörler enerji harcamadıkları için enerji tasarrufu gereken her türlü seviye belirleme uygulamaları için çok avantajlıdır. Tüm ürünler RoHS şartlarına uyumlu olup, özel uygulamalara açıktır.

Reed teknolojisin kullanım alanlarını değişik örnekler aşağıda verilmektedir;

Otomotiv Sektörü

Beyazeşya Sektörü

Telekom Sektörü

Ölçü Alet-Cihazları Sektörü

Endüstriyel Sektör

Diğer Sektörler

Araçların veya kahve makinalarının küçük depoları gibi alanlarda çalışmasına olanak sağlayan 4.5 mm çalışma aralığı sayesinde küçük alanlar için ideal bir çözüm sunan ve sadece 18 mm’lik yüzer şamandırası ve 19.5 mm’lik toplam boyu ile PLS 020 dünyanın en küçük manyetik sensörü olup, normal olarak açık veya kapalı pozisyonlarda satışa sunulmaktadır. Tankların veya depoların üst veya alt kısımlarına değişik kombinasyonlarda uygulanabilirler. Polipropilen veya polimit malzemeden üretilmektedirler.

Kontak gücü 10 W olarak belirtilmiş olup, maksimum anahtarlama voltajı 180 VDC’dir.PMC XXXX-S serisi otomatik dizgiler için standart makaralı paketler (Tape and Roll) haline geldi. Bu sistem, sadece baskılı devre tiplerinde % 50 mertebesinde yükseklik azaltmakla kalmayıp, aynı zamanda kaplamalı yüzey montajlı tiplere ve elle yapılan dizgilere göre ciddi bir fiyat iyileştirmesi sağlamış oldu.